Ако преди години мебелите се предаваха от поколение на поколение (колкото и д звучи странно) то днес нещата далеч не са така. Средно човек подменя част от мебелировката си пред период между 5 и 10 години в зависимост от натовареността и естеството на обзавеждането. Има мебели, които и в момента да решим сменяме като маси, столове, секции, портманта. Не са малко онези, които изискват повечко внимание и планиране в детайли. Такива са кухните, тъй като тук при смяна на мебелите следват избора на нови уреди, оборудване и т.нат. А това съгласете се, че струва пари, които е важно да отделим от семейния си бюджет.
Насоки при избор на нова кухня
Характера на една кухня и нейната визия зависят от нашите желания да творим в зона, в която наистина да се чувстваме като истински шеф готвачи. Тук се доверяваме на инстинктите си, на кулинарните си заложби както и факта, че с приготвянето на храна не само задоволяваме чисто физическите нужни на домакинството, а искаме да създадем повече настроение и уют. Именно затова търсенето на нови мебели за кухня не стартира ей така повлияно от емоциите ни, а е планирано решение, което взимаме обмисляйки всеки важен детайл.
Новата ни кухня… как си я представяме, ли? Ами тя е:
- Невероятна и светла;
- Просторна и практична;
- Изискана и същевременно с това добре организирана;
- Функционална и всичко е на ръка разстояние от нас.
Това са желанията на модерната домакиня, която не просто търси идеалното поле за изява, а разчита на мебели, които да ѝ послужат, да я улеснят и да създадат прекрасно място за реализиране на всякакви кулинарни идеи.
Кухнята не бива да бъде зона, която да излъчва негативи, отрицателни емоции. Тя е място, в което уюта и топлината на дома да са в изобилие. А за да го постигнете е добре при избирането на нови мебели да се съсредоточите върху личните си приоритети.